Metaverse Platformu Avatar, 13 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

n veren bir girişim olan Ready Player Me, Pazartesi günü A Serisi turunda 13 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Read More

Stephen Curry, NFT Ayakkabılarını Satışa Çıkardı!

Stephen Curry, geçtiğimiz günlerde NBA tarihinin en çok üçlük atan oyuncusu rekorunun yeni sahibi olmuştu. Daha önce Allen Curry’de bulunan rekoru 2974 adet üçlük atarak geçen Curry, tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Bu rekorunu kutlamak için ise alışılagelmiş bir yöntem seçmedi.

Read More

Adidas’tan Sonra Nike da Metaverse Adımını Attı!

Metaverse dünyasına olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Microsoft’un ardından Adidas şimdi ise Nike Metaverse dünyasında

Read More

Metaverse Tokenleri Yüzde 100 Yükseldi!

Facebook’un Meta olarak yeniden markalaştığı haberinin arkasından metaverse tokenlerinin fiyatları %100’e kadar yükselmeye başladı.

Read More

Oculus Açıkladı: Facebook, Meta ve Kripto Paralar

Bu hafta 28.10.2021 Perşembe günü, Facebook metaverse evren’de var olacaklarının sinyalini vererek şirket adını ‘Meta’ olarak değiştirdi.

Read More

Facebook AB Ülkelerinde 10.000 Kişilik İstihdam Sağlayacak

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberk, birkaç aydır sanal ve artırılmış gerçeklik teolojilerinden yararlanmanın yolunu arıyor. Hatta deneyimi daha üst düzeylere çıkarmak için yeni çalışmalara başlamış durumda. Bu yeni çalışmalarda Facebook, sanal alem olarak tabir edilebilecek metaverse’i araştırıyor.

Read More

Atari Kurucusu Ethereum’da Artırılmış Gerçeklik NFT’lerini Başlatıyor

Efsanevi video oyun şirketi Atari’nin kurucusu olan Nolan Bushnell, arcade oyunlarının dünya çapında kitlelere ulaşmasını sağladı. Blockchain’in keşfi ve NFT’lerin ortaya çıkışıyla, ilk makinelerin bazılarını dijital artırılmış gerçeklik koleksiyonları olarak bu formatta evlere getirmeyi planlıyor.

Read More

Merkezi Metaverse ve NFT Metaverse

İnternetin ilk günlerinde, web siteleriyle etkileşim kurmanın birçok farklı yolu vardı. Bazı insanlar tarayıcıları kullanırken diğerleri Netscape Navigator veya Internet Explorer gibi ayrı uygulamaları kullanıyordu. Hatta bazı kişilerin, yalnızca belirli web siteleriyle etkileşim sağlamak için kullanacakları özel olarak oluşturulmuş uygulamaları vardı.

Read More

İnternetin Geleceği Metaverse mi?

Metaverse, tüm sanal dünyaların, VR ve İnternet’in tek bir alanda toplanmasıdır. Sanal ortamdaki tüm bilgilerin yine sanal bir alanda birleştirilmesidir. Bunun en bilenen örneklerinden biri ‘Ready Player One’ diğer ismiyle ‘Başlat’ filmidir.

Read More